PRO VAŠI BEZPEČNOST

O projektu

Internetová stránka IPcameras je nezávislý projekt zabývající se elektronickou bezpečností na které se budou objevovat novinky, testy, návody, příklady užití a další zajímavosti z oblasti video dohledových systémů, elektronického zabezpečení objektů a elektronické požární signalizace.

Naším cílem je uživatelům nabídnout seznámení se s nejmodernějšími trendy v elektronické bezpečnosti a možnost nezávislého pohledu, který může pomoci při zorientování se v problematice kamerových systémů nebo alarmů.

Pokud se rozhodujete mezi různými výrobky, ať top modely, střední třídou, ekonomickým modelem, startupem nebo DYI systémem, určitě zde naleznete odpovědi na Vaše otázky týkající se kvality obrazu nebo mechanické, které vám pomohou vybrat řešení, které je pro vás nejvhodnější.

Kdo jsme
Jsme tým odborníků zabývající se elektronickou bezpečností a normativou již velkou řadu let a rádi bychom se s Vámi podělili o naše zkušenosti. Naší výhodou je nezávislost na konkrétním výrobci, což znamená, že naše testy nejsou upraveny ve prospěch některého výrobku.

Kde a jak testujeme
Naše testy jsou prováděny v "laboratorních" podmínkách, všechny kamery mají tedy stejné světelné podmínky. Testy jsou vždy prováděny v továrním nastavení kamery. Pokud je některý parametr nastaven odlišně od továrního nastavení je to uvedeno u daného testu. U kamer testujeme kvalitu objektivu, citlivost kamery v noci, dynamiku kamery, jak si kamera poradí s protisvětlem, mechanické vlastnosti kamery apod.

Co na webu naleznete
Na webu dříve nebo později naleznete:

  • testy kamer a jiných zařízení
  • novinky z oboru elektronické bezpečnosti
  • příklady užití
  • návody
  • diskuzní fórum
  • bezpečnostní přúručku a prevenci kriminality
  • zákony a normy